Styl

Interesujący blog tematyczny!

Home » Moda » Metoda Krakowska – właściwa pomoc terapeutyczna dla dziecka

Metoda Krakowska – właściwa pomoc terapeutyczna dla dziecka

Posted by admin On December - 15 - 2018 Comments Off on Metoda Krakowska – właściwa pomoc terapeutyczna dla dziecka
Metoda Krakowska – właściwa pomoc terapeutyczna dla dziecka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Autyzm – to obecnie powszechny problem. Wiele dzieci ma trudności związane z właściwym rozwojem. Czynników warunkujących może być wiele. Specjaliści nie potrafią wskazać jednoznacznie. Jedno jest pewne: takie dzieci wymagają terapii. Wielkie poważanie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich powodów?

Metoda Krakowska – plusy
Opiekunowie, jeśli dowiadują się o problemach rozwojowych swojego dziecka są przerażeni. Oczywiście, że jest to duży kłopot. Kiedy minie początkowy szok rodzice zaczynają poszukiwania właściwej terapii. Wkład rodziców jest na wagę złota i zasadniczo przekłada się na pomyślność dziecka. Poszukując rodzice natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to stosunkowo dość niedawno stworzona terapia. Jej projektantem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez całe lata współpracowała z dziećmi słabosłyszącymi – na tym fundamencie opracowała podstawy terapii pomagającej dzieci z zaburzeniami. Czym cechuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to wyśmienita pomoc dla dzieci z zaburzeniami. Mnóstwo rodziców chętnie ją wykorzystuje. Metoda Krakowska to terapia całościowa. Polega na pobudzaniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej celem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie cykle rozwoju, jak to występuje spontanicznie w przypadku dziecka niezaburzonego. Duże znaczenie posiada nauka czytania. Z tego powodu dziecko od razu uczy się czytać. Nie ważny jest wiek – nawet 2-letnie dzieci są w stanie nauczyć się czytać. Zręczność czytania ma podstawowe znaczenie. Dzieci lepiej pojmują otaczający je świat, kiedy umieją czytać.

Terapia Metodą Krakowską zaczyna się od słuchania celowo przygotowanych nagrań za pomocą słuchawek. Ten rozdział jest dla niektórych trudny, z uwagi na to, że dziecko nie chce współpracować.
Kolejna faza to korzystanie różnorakich pomocy terapeutycznych stworzonych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne rozwijają w dziecku takie umiejętności: analizę wzrokową, pamięć sekwencyjną, szeregowanie, logikę, umiejętność nawiązywania relacji oraz wiele innych. Pomoce terapeutyczne wymienione powyżej wykorzystuje stopniowo. Zaliczamy do nich : fiszki, pacynki, puzzle i inne.

Metoda Krakowska to odnosząca sukcesy terapia. Należy ją szczegółowo, po to aby pomóc swojej pociesze.
źródło: pomoce logopedyczne juniora.pl

Categories: Moda

Comments are closed.